עשוי להפליא ~ להטבקים דתיים

סרטם התיעודי הראשון באורך מלא של יובל דוד ובן זוגו, מארק מקדרמוט, מתאר את הקשיים של להט"בקים קתולים רבים מול עמדת הכנסיה הקתולית הרשמית נגד הומוסקסואלית.
הסרט בוחן את האתגרים והשאיפות של להט"בקים קתולים, לאור דחייתם מתוך הכנסייה, והוא מתמקד דווקא בכנסייה הקתולית משום שהיא אחד הארגונים הדתיים הגדולים ביותר בעולם, ועמדתה נגד הקהילה הגאה ידועה לשמצה.
הסרט כולל ראיונות עם התומכים המובילים של קתולים להט"בקים, בינהם נזירה לסבית חלוצית, כומר הומו גלוי, שגריר ארה"ב לשעבר בוותיקן ומנהיגים ופעילים משפיעים אחרים.
במקביל, הסרט מתעד פרויקט אמנות שיוצר איקונוגרפיה מצולמת חסרת תקדים, המציגה אנשים להט"בקים מרקעים אתניים מגוונים, ממגדרים והעדפות מיניות שונות, שעוברים אודישנים כדי לגלם את ישו. המסע של השחקנים לוקח את הקהל למסע של חיפוש ושינוי דרך כוחה של האמנות.

ההקרנות בנוכחות הבמאי, המפיק ומלחין הפסקול. בסיום ההקרנות תתקיים שיחה.

לאחר ההקרנה תתקיים מסיבה ב שניט – SCHNITT BREWING COMPANY רחוב הארבעה 12

Interviewees: fmr. Ambassador Miguel Díaz, Marianne Duddy-Burke, Sister Jeannine Gramick, Natalia Imperatori-Lee, Father James Martin, Father Bryan Massingale, Xorje Olivares, Cathy Renna, Jason Steidl, Stanley “J.R.” Zerkowski
Actors/Models: Glori Dei Filippone, Justin Flo, Omi Ford, Matthew Menendez, Tristan Shuler, Regan Teller, Kyle Glen Ullsperger, Maxwell Vice, Kamaria Monee Williams, S.J, Sister Jeannine Grammick.
Additional interviewees: Lindsay Adler, Brendan Cannon, Amy Gossels, Ross Murray

Social Media Toolkit

 

מהצד

כאשר וורן, שחקן רוגבי פצוע מקבוצה בליגה א', מגיע לשחק בקבוצת רוגבי גאה מליגה ב', כחלק מתהליך השיקום, המצב נהיה מתוח. אף אחד מחברי הקבוצה לא מעוניין שהוא יתפוס את מקומו. במיוחד מי שחושש הוא מרק, אחד השחקנים המובילים בקבוצה. אבל אז החשד בין השניים הופך למשיכה פיזית, והנאמנויות האישיות נמתחות כאשר הם מנסים להסתיר את הרומן שהולך ומתפתח, לא רק מבני זוגם, אלא גם מחבריהם לקבוצה.
אלכסנדר לינקולן ואלכסנדר קינג נותנים הופעות ממגנטות בתור זוג המאהבים הלוהט, לצד אנסמבל שחקנים מצוין.
"מהצד" הוא הדרמת ספורט הרומנטית המפתיעה שלא ציפיתם לראות. גם אם מעולם לא שיחקתם או צפיתם במשחק רוגבי, או אפילו אם אתם לא מכירים את המשחק, אתם תימשכו לדרמה הרומנטית המפתיעה שהיא רכבת הרים של רגשות, בוץ והמון זיעה.

המקום בו פרפרים לא עפים

סרט הביכורים המפתיע של רומן נמק מגיע אלינו מצ'כיה, שלא ממש ידועה בקולנוע הלהט"בקי.
דניאל הוא סטודנט בן תשע-עשרה. עם הוריו הוא לא ממש מסתדר, יש לו מעט חברים והוא שומר מרחק מאנשים אחרים. ככה זה כשאתה צעיר הומו נשי בחברה מאוד שמרנית ומצ'ואיסטית. כשסיום הלימודים מתקרב, דניאל מוצא את עצמו בטיול קמפינג כיתתי בראשותו של המורה הנאה אדם, גבר הומו שנמצא במערכת יחסים סודית עם בן זוגו דיוויד. גם דניאל וגם אדם חיים בבועות משלהם עד שהם מוצאים את עצמם בסכנת חיים כאשר הם נלכדים במערכת מערות עצומה. אבודים בתהום ומנותקים משאר העולם, כשהזמן אוזל ואיתו האוכל, שני גברים מעולמות ורקעים שונים יוצרים קשר בלתי צפוי כאשר הם נלחמים על הישרדותם.

ההקרנות כוללות שיחה עם הבמאי והשחקן הראשי.

בשיתוף המרכז הצ'כי

פינלנדיה

ה-'מוקסים' (muxes) היא קבוצה ייחודית של א.נשים במדינת Oaxaca שבדרום מקסיקו. הם אחת הדוגמאות למגדר שלישי מרחבי העולם, והוכחה לכך שהנורמות המגדריות עשויות להיות נזילות יותר ממה שאנו חושבים.
"פינלנדיה" הוא סרט מרהיב על קהילה שלא רבים מכירים. מרתה היא מעצבת אופנה שהוטלה עליה משימה לחקור את האופנה התוססת של קהילת המוקסים עבור קו בגדים חדש של חברה יוקרתית. היא מתחזה לתיירת סקרנית מספרד, מתיידדת עם ראשות הקהילה ומסתירה את כוונותיה האמיתיות. ככל שהקשרים בין מרתה לחברותיה החדשות הולכים ומתהדקים, כך היא מתחילה לפקפק ביושר המשימה שאליה נשלחה.
בסרטו העלילתי הראשון, הבמאי הוראסיו אלקלה מביא אל המסך הגדול את נופיה המדבריים המרהיבים של דרום מקסיקו ומשלב בסרט אחד גם קולנוע אומנותי הנוגע בפיוט וגם קולנוע מלודרמטי עלילתי סוחף. זוהי יצירה קולנועית מלאת אהבה לקהילת המוקסים.

בשיתוף שגרירות מקסיקו

להיות צ'ארלי

"להיות צ'רלי" היא סדרת רשת קצרה על החיפוש אחר זהות.
צ'רלי, בשנות העשרים המוקדמות לחייהם, עדיין חי עם אמם רוונה (Rowena), שאין לה שליטה על חייה או על כספי המשפחה. שניהם נודדים מעבודה לעבודה ונראה שרק מוזיקת ​​ראפ היא קבועה עבור צ'רלי ומהווה פורקן לרגשות שלהם. צ'רלי עובד ביום כשליח ושם לב יותר ויותר שהציפיות של הסובבים אותם לא תואמות את מה שצ'רלי מרגישים. בנוסף, יש מתח במשפחה. אחותה של רוונה, פאביה, מנסה לגבות חובות שהתעכבו זמן רב וגורמת לתגובת שרשרת. יותר ויותר, צ'רלי מוטרדים מהשאלה "לאן אנחנו שייכים?".
גילוי הזהות הלא-בינארית של צ'ארלי, מזניק לא רק אותם, אלא גם את סביבתם, מחוץ לאזור הנוחות שלהם ומערער אמיתות, שלכאורה, היו בלתי ניתנות להפרכה.

ההקרנה באדיבות ZDF

בשיתוף מכון גתה

ניאון ספרינג

ליין בת עשרים ואוהבת מסיבות רייב טכנו. הוריה בקושי מדברים, כל אחד מהם עסוק בעולמו. על אף שהיא גרה עם אביה, היא זאת שמטפלת באחיה הקטן והשובב. היא משתוקקת להתחבר לאביה האטום רגשית, אבל בעיקר מוצאת כתף קרה. את השחרור מהניכור בבית היא מוצאת בסצנת הטכנו המחתרתית של ריגה. שם היא פוגשת צעירות וצעירים הדומים לה, ואף מוצאת אהבה מפתיעה. ככל שהמצב בבית מדרדר, כך ליין נבלעת יותר ויותר בתוככי סצנת הטכנו ומסכנת את עצמה ואת קרוביה.
"ניאון ספרינג" הוא סרט התבגרות העוסק במציאת המקום שלך בעולם, חיפוש אחר שייכות וגם בצורך הנואש בחיבור אנושי. על אף שהוא נוגע בנושאים מורכבים, הגישה שלו רעננה, נועזת ומפתיעה, במיוחד כאשר מגלים מאיזו מדינה מגיע הסרט.
בתפקיד ליין – מריה לואיז מלקה המרשימה, שגם הייתה שותפה לכתיבת התסריט יחד עם מאטיס קאזה, במאי הסרט. התוצאה מורכבת ומציגה חוויית נעורים באופן בלתי מתפשר.

מוגבל לצפייה מגיל 18 ומעלה בשל סצנות של אלימות מינית ושימוש בסמים.

ההקרנות בנוכחות הבמאי.

האהבה

"האהבה" מפגיש אותנו עם קארים, איש עסקים מרוקאי-הולנדי מצליח שמחליט בעקבות אולטימטום מבן זוגו לצאת מהארון מול הוריו המוסלמים המסורתיים והשמרנים. כדי שהם יקשיבו לו, הוא מתבצר במזווה המשפחתי, אותו חדר שהוא ארון המאחסן שימורים, כלי ניקוי וגם את ארון החשמל של הבית. בעודו מתבצר בארון, הוא משחזר בקדחתנות זיכרונות ילדות, מנהל משא ומתן עם הבן זוג, ומשתתף בקרב (שהיה צריך להתרחש כבר מזמן) מול אחיו והוריו כדי לעקור את הגישות השמרניות של משפחתו.
הסרט מבוסס באופן רופף על חוויות החיים האמיתיות ועבודת התיאטרון של השחקן המגלם את קארים, פאהד לרחזאוי. עוד משתתפים ומספקים הופעות נפלאות: הבלגית-מרוקאית, לובנה אזבל ("האישה ששרה", "תל אביב על האש") בתור אמו המסורתית הקשוחה של קארים שמתעקשת להאכיל אותו בפינוקים מרוקאים גם כשהיא מאיימת להתנער ממנו, והשחקן הצרפתי-מרוקאי, סלימאן דאזי, המגלם את האב הרגיש.
"האהבה" הוא סרט שכולו אהבה, מבוסס על מחזה מאת פאהד לרחזאוי.

בדידות


להסבר על אופן הזמנת סרט לחצו כאן. בכל בקשה או שאלה ניתן לפנות למייל זה [email protected]


.


קייסי (ג'וש לאברי), צעיר כפרי, עושה את דרכו אל סידני. עד שיגיע ליעדו, הוא נודד ברחבי אוסטרליה הכפרית, גונב אלכוהול ומקיים יחסי מין עם זרים בחדרי שירותים בתחנות עצירה לנהגי משאיות בכבישים הארוכים והבלתי נגמרים של אוסטרליה. כשהוא סוף סוף מגיע לסידני, המנטליות של עיירה קטנה וכובע הבוקרים שלו גורמים לו לבלוט ולא לטובה. הוא נרשם לאפליקציית הכרויות ומוצא את עצמו פופולרי. דרך אחד החיבורים האלה הוא פוגש בחור צעיר ומושך בשם טיב (השחקן הסודני-מצרי דניאל גבריאל), שעמו יש לו חיבור פיזי מיידי. קייסי עובר לגור על הספה של טיב ומסייע לו בעבודות מוזרות ברחבי העיר. השניים מתקרבים מספיק כדי לחלוק את הפצעים הרגשיים שלהם אחד עם השני. הם עומדים לגלות שהבדידות יחד יותר נוחה, אבל ייתכן שזו בעצם התחלה של מערכת יחסים?
"בדידות" הוא אולי אחד הסרטים הנועזים מבחינה מינית בפסטיבל, אבל במקביל הוא גם סרט מאוד רגיש על חיפוש אחר חיבה, שייכות והגשמה מול אובדן גדול.

מוגבל לצפייה מגיל 18 ומעלה בשל סצנות מין מפורשות.

 

פאנטום הסאונה


להסבר על אופן הזמנת סרט לחצו כאן. בכל בקשה או שאלה ניתן לפנות למייל זה [email protected]


.


בחיפוש אחר מקום עבודה המתאים להומו צעיר שזה עתה הגיע למדריד, ח'אווי מגיע לסאונה מקומית. שם הוא פוגש את בעלת המקום, בנה המוזר ואת הקליינטים החרמנים. הוא יגלה שהמקום מלא בסודות, הגדול שבהם הוא אדם המסתתר בתוככי הסאונה, בחלקים שאף אחד לא מכיר, והוא עתיד להתאהב בו: בפנטום הסאונה.

המחזמר הקאמפי עם נגיעות של אימה, "פאנטום הסאונה" הוא מעדן טראשי להפליא, שמביא אל המסך הגדול סיפור אהבה גאה ורומנטי באופן מוגזם. האחת והיחידה, אנטוניה סאן חואן האגדית, הזכורה מתפקידה בלהיט של פדרו אלמודובר, "הכל אודות אמא", היא בעלת הסאונה. עוד משתתפת Supremme De Luxe , המנחה של הגרסה הספרדית של "המרוץ לדראג של רופול". הכינו את הנצנצים!

 

 

שמונה שנים


שימו לב – הסרט לא מוקרן בסינמטק ת"א.


.

"שמונה שנים", הקומדיה הדרמטית מספרד, לוקחת אותנו אל הנופים המרהיבים של האיים הקנריים, ושואלת את השאלה: איך להתגבר על אהבת אמת?
חוסה מחשיב את דיוויד כאיש חייו, אך זה נפרד ממנו, לפתע, לאחר 8 שנים של זוגיות. חוסה רדוף ע"י זכרונות ממערכת היחסים שלהם שמחזירים אותו אל המקום שבו הם נפגשו, ואל העבר שאולי לא היה אידילי כפי שזכר.

מיגל דיוסדאדו וקרלוס מסטנזה נפלאים כחוסה ודיוויד, ובהופעות אורח נהדרות אפשר למצוא את איזבל טורס האגדית מהסדרה "וננו", בתפקידה האחרון לפני שנפטרה מסרטן ואת סרגיו מומו, שגונב את ההצגה כמאפיונר סקסי (מומו מוכר מסדרות ספרדיות בנטפליקס כגון: Elite, Welcome to Eden, The Neighbor).

מוגבל לצפייה מגיל 18 ומעלה.

בשיתוף